Sanogo

Seku Sanogo je prilično nervozno otvorio meč sa Omonijom i već u 15. minutu zaradio žuti karton zbog kojeg će izostati sa naredne evropske utakmice crveno-belih.

Primarni zadatak defanzivnog veznog igrača crveno-belih bio je da „kvari“ igru rivala i sprečava eventualne kontre, a „prljavi“ posao neretko podrazumeva startove na granici javne opomene.

Ipak, potpuno nepotrebno, startom na sredini terena u situaciji koja nije predstavljala pretnju po gol, Sanogo je zaradio žuti karton i nametnuo sebi teret već u 15. minutu.

Javna opomena nije samo primorala veznog igrača da bude oprezniji u narednim duelima već ga je isključila iz konkurencije za sledeći evrposki susret jer je treći put opomenut u kvalifikacijama.

Zvezda je posle poraza od Omonije nakon penala 4:2 (1:1, 1:1) ispala iz kvalifikacija za Ligu šampiona i takmičenje će nastaviti u plej-ofu Lige Evrope.

Žute kartone Sanogo je dobijao i protiv Evrope i protiv Tirane.