Fudbaleri Saragose pobedili su Levante u meču šestog kola Segunde sa 2:1, a junak pobede svog tima bio je Samed Baždar.

Doskorašnji biser Partizana i domaćeg fudbala zaigrao je u drugom rangu španskog fudbala od ove sezone i odmah izveo potez vredan divljenja.

Posebno kada se uzme u obzir da je njegov pogodak došao iz solo akcije, u poslednjim minutima susreta i za pobedu.

Mario Soberon je doneo prednost svom timu, za koji je nekada nastupao i Savo Milošević, penalom u 16. minutu.

Hoze Luis Morales je izjednačio u 40. minutu, a onda je na scenu stupio Baždar, kog je njegov klub zbog pogotka u 85. minutu nazvao „magiko“.

Ušao je u 68. minutu kao zamena za Soberona i u 85. minutu dobio loptu na nešto više od 30 metara od gola, povukao je do šesnaesterca i tu predriblao kapitena Levantea Pabla Martineza, dok je Visente Ibora kasnio da ga zatvori.

Baždar je plasirao loptu uz samu stativu gola protivnika za 2:1, posle čega je otišao među navijače svog tima da sa njima proslavi sjajan gol i tri boda vredna prvog mesta na tabeli posle šest odigranih kola.

Samed je u Španiju otišao ovog leta iz Humske za, kako se u julu pisalo, tri i po miliona evra i procente od dalje prodaje.

BONUS VIDEO: Spektakularan gol Antrahta protiv Borusije