Fudbaleri Almerije pobedili su Tenerife sa 2:0, as trelac drugog pogotka bio je Umar Sadik, nekadašnji napadač Partizana.

Lazo je bio strelac iz penala u 51. minutu, ali je onda izašao iz igre, a šansu je u međuvremenu od 62. minuta dobio Umar Sadik.

Nigerijac je bio strelac iz novog penala, koji je sam iznudio u 75. minutu.

Dao je tako treći gol u crveno-belom dresu, inače drugi na poslednje tri utakmice, pa se i Partizan može nadati premiji, koja je stavka ugovora ako Almerija uđe u Primeru.

Naš reprezentativac Nikola Maraš je na ovom meču ušao u igru u drugom poluvremenu, i to umesto nekadašnjeg igrača Orlova, Radosava Petrovića.

Podsećanja radi, Sadik je došao za 5 miliona evra, a plasman u Primeru bi Partizanu doneo još tri miliona evra, 500.000 je premija ako Nigerijac postigne 20 golova za klub, još 500.000 sleduje ako skupi 50 utakmica.

Inače, nije bitno da li će se plasman ostvariti direktno ili kroz plej-of, a Almerija je u zoni plej-ofa.