Aleksandar Mitrović na meču Srbije i Engleske

Reprezentacija Srbije doiživela je poraz na startu Evropskog prvenstva u fudbalu od Engleske rezultatom 1:0.

Oseti pobedu.

Igrajte kod nas Fudbalski Fantazi i zabavljajte se uz Euro 2024 i najbolji fudbal na kontinentu

Jedini strelac na meču bio je Džud Belingem koji je u 13. minutu kaznio loše postavljenu odbranu Srbije.

Naši momci su nakon toga zaigrlai mnogo bolje, a kasnije otkom meča bili i bolji rival, ali to nije bilo dovoljno da dođu do boda.

U drugom poluvremenui smo videli i spornu situaciju kada je Aleksandar Mitrović oboren u kaznenom prostoru,a li Danijele Orsato nije dosudio penal za Srbiju uprkos protestima.

Po rečima sudijskog eksperta Rake Đurovića, postojao je osnov da italijanski sudija Danijele Orsato dodeli kazneni udarac Srbiji. Kod prekršaja napravljenih u ovakvoj situaciji nije bitan intenzitet već samo spoticanje fudbalera koji se nalazi u izglednoj situaciji, što jeste bio slučaj sa Mitrovićem pred golom Engleza.

„Mogao je da svira penal nad Mitrovićem. Sapleten je, tu nije bitan intenzitet. Često se praktikuje da u ovakvim ne potpuno izglednim previdima ne reaguje VAR i ja to ne shvatam. Poenta je da se donese najbolja odluka. Selektivna upotreba, nažalost“, napisao je na svom profilu sudijski analitičar Raka Đurović.