Fudbaleri Atletiko Madrida i Real Sosijedada odigrali su u nedelju uveče u Madridu nerešeno 2:2, u meču desetog kola španske Primere.

Aleksander Serlot je doveo goste u vodjstvo golom u sedmom minutu, a Aleksander Isak je povećao rezultat u 48. minutu.

Aktuelni šampioni do boda dolaze preko Luisa Suareza, koji je golove postigao u 61. i 77. minutu (penal).

Sosijedad je vodeći na tabeli Primere sa 21 bodom, dok je Atletiko četvrti sa 18 bodova. U narednom kolu Atletiko gostuje Levanteu, a Real Sosijedad gostuje Selti u Vigu.

U drugom meču večeri, igrači Betisa pobedili su u Sevilji ekipu Rajo Valjekana sa 3:2. Betis je poveo preko Aleksa Morena u 22. minutu, a Huanmi je dva minuta kasnije postigao drugi gol za domaći tim.

Rendi Nteka je smanjio rezultat u prvom minutu nadoknade, dok je izjednačenje gostima doneo Alvaro Garsija u 65. minutu.

Gol za pobedu Betisa postigao je Vilijan Žoze iz penala u 75. minutu. Srpski fudbaler Nikola Maraš igrao je za Rajo Valjekano do 88. minuta.

Betis je četvrti u Primeri sa 18 bodova, dok je Rajo Valjekano sedmi sa dva boda manje.