Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas u gostima Barselonu sa 2:1, u desetom kolu španske La Lige.

Golobe su postigli Alaba i Vaskez za Real, dok je strelac jedinog gola za Barselonu bio Serhio Aguero.

Zapretila je Barselona prva. U 25. minutu je Seržinjo Dest imao veliku šansu, ali je loptu poslao iznad gola.

Vrlo brzo je stigla kazna. David Alaba je u 32. minutu doneo vođstvo ‘kraljevskom klubu’. Austrijanac je odlično intervenisao isprd kaznenog prostora svog tima, kada je oduzeo loptu Memfisu Depaju, a onda je pokrenuo kontru u kojoj su ga ispratili Vinisijus i Rodrigo i na kraju savladao Ter Štegena.

Na 2:0 je povisio Lukas u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, da bi konačan rezultat postavio Serhio Aguero tri minuta kasnije.

Real je prvi sa 20 bodova, dok je Barselona sa 15 poena na osmom mestu.