Pobeda protiv Barnlija.

Fudbaleri Liverpula savladali su Barnli u gostima 2:0 na „Boxing Day“ u 19. kolu kolu Premijer lige.

Već u šestom minutu je ekipa Jirgena Klopa povela preko Darvina Nunjeza kome je asistirao Kodi Gakpo. Gosti su duplirali prednost u 55. minutu kada je zatresao mrežu Harvi Elijot, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Konačan rezultat postavio je Diogo Žota u 90. minutu na asistenciju Luisa Dijaza. Obojica su ušli u igru sa klupe u drugom poluvremenu.

Liverpul je sada prvi na tabeli Premijer lige, pretekaviši Arsenal, sa 42 boda, ali i utakmicom više u odnosu na Arsenal i Aston Vilu, koji su mu najbliži pratioci.