Dan za nezaborav.

Fudbaleri Barselone savladali su Sevilju sa 3:0 i tako napravili veliki korak ka šampionskoj tituli nakon 20. kola španske Primere.

Igrači tima iz Katalonije bili su osokoljeni vestima sa Majorke, gde je istoimeni tim predvođen golmanom Predragom Rajkovićem, reprezentativcem Srbije, napravio senzaciju i sa 1:0 savladao Real iz Madrida, a Rajković odranio penal, pa su od samog početka utakmice zaigrali kao u transu.

Iz minuta u minut ređale su se prilike pred golom Andalužana, Robert Levandovski je u dva navrata mogao da zatrese mrežu, ali nije bio preizan, nije bilo pogodaka u prvom delu, ali je u 58. minutu Đordi Alba iskoristio pas Frenka Kesija i maestralno pogodio za 1:0.

U 70. je bio 2:0 kada je Gavi ispratio akciju svog tima i sa druge stative loptu samo ubacio u prazan gol, dok je konačnih 3:0 postavio Rafinja Dijas u 79. minutu, nakon centaršuta sa levog boka.

Barselona je tako kiks Reala pretvorila u dodatnih +3 na tabeli i nakon 20 kola ima višak od osam bodova (53) u odnosu na najvećeg rivala (45), dok Sevilja ima 21 bod u sledi joj žestoka borba za opstanak.

Primera, 20. kolo

PETAK

Atletik Bilbao – Kadiz 4:1 (3:1)

(Sanset 10, 35, 75, Alvarez 44 – Eskalante 25)

Betis – Selta 3:4 (2:2)

(Huanmi 8, Kanales 23, Fekir pen 84 – Larsen 6, Veiga 42, 56, Aidu 68)

21.00 Rajo Valjekano – Almerija

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa