Pep Gvardiola i Karlo Ančeoti

Pep Gvardiola, trener Mančester sitija, rođeni je pobednik i teško se miri sa ovakvim porazima. Pogotovo što po njegovom mišljenju "građani" nisu zaslužili da ih Real Madrid eliminiše.

U prvom meču je bilo 3:3, u drugom 1:1, posle 30 minuta bez golova usledili su penali. Real je slavio posle boljeg izvođenja penala sa 4:3 i prošao dalje. Penale su promašili Luka Modrić za Real, te Mateo Kovačić i Bernardo Silva za Siti.

Siti je tokom svih 120 minuta apsolutno dominirao od poseda lopte, preko udaraca na gol, pa čak i u kornerima.

Kada se sve završilo Gvardiola je kratko prokomentarisao to u kameru.

„Ovo je fudbal. U bilo kom drugom sportu mi bismo pobedili“, rekao je iskreno Gvardiola. Slično je poručio i vezista Sitija Rodri koji je bio kratak: Iskreno, igrala je samo jedna ekipa.

I mnogi su se onda zapitali šta je to Gvardiola mogao da kaže samom Karlu Ančelotiju, treneru Reala, tokom zagrljaja na kraju susreta.

Italijanski strateg je odlučio da to sam otkrije.

„Čestitao mi je na prolasku i poželio nam sreću. Bio je džentlmen kakav je i uvek, kao što je i ovaj klub džentlmenski“, poručio je Ančeloti i tako odagnao svaku dilemu da je Pep uradio bilo šta loše.