Reding, koji sa klupe predvodi Veljko Paunović izgubio je od Stouka u gostima sa 3:2 u okviru prvog kola Čempionšipa.

Stouk je tokom većeg dela utakmice bio konkretniji rival, iako je Reding imao nešto veći posed lopte. Prednost domaćinu doneo je Pauel u 25. minutu, a već u narednom izjednačio je Svift. Nakon samo dva minuta viđen je i treći gol na utakmici, koji je postigao napadač domaćina, Džejkob Braun. U 61. minutu ponovo je izjednačio Reding, preko štopera Mura, a konačan rezultat postavio je Saridž u 85. minutu.

Dvedesetogodišnji Srbin, Dejan Tetek, odigrao je petnaestak minuta za Reding. On je prošao Redingovu školu, a prošle godine je prvi put dobio šansu na velikoj sceni, upisavši sedam nastupa za svoj tim.

Pored ove u istom terminu odigrano je još sedam utakmica, a čak na četiri je viđen isti rezultat (1:1). Dueli su igrani između Bristola i novajlije Blekpula, Kardifa i Barnslija, Derbija i Hadersfilda i Kvins Park Rendžersa i Milvola.

Pored Stouka, sigurni na svom terenu bili su Luton i Blekburn, dok je Hal za sada jedini pobedio kao gost. Hal je slavio nad ekipom Prestona i to veoma ubedljivo (1:4), pokazavši namere da se već od početka sezone nametne kao ekipa koja je spremna za elitu.

Podsetimo, Bornmut i Vest Bromvič Albion su u petak uveče odigrali veoma uzbudljiv duel na otvaranju prvenstva, a konačan rezultat bio je 2:2.

Srpskog trenera, Slavišu Jokanovića od 21 sat očekuje debitanski nastup na klupi Šefild junajteda i to protiv Birmingema, dok Mitrovićev Fulam svoj meč sa igra u nedelju od 14.30 protiv Midlsbroa.