FK Partizan, FK Kolubara
FK Partizan, FK Kolubara; Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Partizana savladali su Kolubaru sa 1:0 (0:0) posle mnogo problema i tako trijumfalno završili jesenju polusezonu u Superligi Srbije.

PROČITAJ JOŠ

Aleksandar Stanojević, trener „parnog valjka“ odlučio je da izvede Partizan u drugoj formaciji sa tri štopera, a crno-beli nisu uspevali da se snađu u ovoj postavi.

Neočekivano se Partizan mučio protiv Kolubare, pa je čak i glavni arbitar Nenad Minaković morao da smiruje strasti u prvom poluvremenu.

Kada je pomoćni sudija dva puta sudio ofsajd sa tribina su se čule uvrede na račun arbitara, a Saša Zdjelar i Aleksandar Šćekić su jurili arbitra 20 metara po terenu.

U prvom poluvremenu je Partizan čak i postigao gol preko Marka Milovanovića, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Meč je odlučio momenat u 67. minutu susreta kada je Kvinsi Menig postigao pogodak nakon gužve u kaznenom prostoru rivala.

Svi igrači i čitav stručni štab skočili su na krilnog napadača i tako proslavili ovaj izuzetno bitni, 57. pogodak Partizana u jesenjem delu prvenstva.

Nakon VAR provere utvrđeno je da je pogodak bio regularan.

Ovo je prva jesenja titula Partizana još od sezone 2014/2015 kada je Partizan vodio Marko Nikolić.

Partizan – Kolubara 1:0 (0:0)

(Menig 67)

Stadion: Stadion Partizana. Sudija: Nenad Minaković.

Partizan: Stevanović, Miletić, Saničanin (od 46. Rikardo), Vujačić, Miljković, Živković, Zdjelar, Šćekić (od 46. Pantić), Jojić, Menig (od 73. Ostojić), Milovanović (od 64. Holender).

Kolubara: Stanivuković, Janković, Kočović, Lončar, Đokić, Pecelj, Marjanović, Mladenović (od 63. Andrić), Đurić, Dobrijević, Tumbas (od 68. Vasiljević).

Superliga Srbije, 21. kolo

Četvrtak:

Proleter – Radnički Niš 2:0 (2:0)

(Ninković 6, Tomović 21)

TSC Bačka Topola – Crvena zvezda 2:3 (2:2)

(Banjac 7, Stanojlović 18 – Ivanić 15, Pavkov 32, 55)

Sreda:

Čukarički – Radnički Kragujevac 2:0 (0:0)

(Jovanović 61, Kovač 82)

(Menig 67)

13.00 Novi Pazar – Vojvodina

15.00 Napredak – Spartak Subotica

13.00 Radnik – Mladost

15.00 Voždovac – Metalac

Drugo poluvreme: Partizan – Kolubara 1:0 (Menig 67)

84′ Kakva šansa Partizana

Probio je po levoj strani Nemanja Jović, a udarac Miljkovića je završio daleko od gola. Glavni sudija je pogrešio dosudivši korner jer se isprva činilo da je udarac izblokirao jedan igrač Kolubare.

79′ Partizan je kontrolisao igru

Crno-beli su gotovo sve vreme držali loptu u nogama i tako onemogućavali rivala da dođe do gola.

Kvinsi Menig, FK Partizan, FK Kolubara
Kvinsi Menig, FK Partizan, FK Kolubara; Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

73′ Izmena u Partizanu

Kvinsi Menig je izašao iz igre, a zamenio ga je Bojan Ostojić.

67′ Goooool

Menig pogađa nakon prave gužve u kaznenom prostoru. Uspeo je da se snađe i da spakuje tu loptu iza leša Stanivukovića, praktično iz voleja. Stanojević je potrčao ka igraču, a onda je skakao sa svim igračima Partizana. Pogodak je pregledan iz VAR sobe i utvrđeno da je sve u redu.

64′ Nove izmene u Partizanu

Holender je zamenio Milovanovića, dok je Nemanja Jović ušao u igru umesto Miloša Jojića. Stanojević je u tim momentima pokušavao da razmrda ekipu.

60′ Novi ofsajd Partizana

Crno-beli su se našli u ofsajdu još jednom na ovom susretu. Našao se Danilo Pantić u nedozvoljenoj poziciji, pa je sudija podigao ofsajd zastavicu. Aleksandar Stanojević je žestoko protestvovao na četvrtog sudiju.

48′ Milovanović na travi

Nakon žestokog faula Đurića se našao na travi, a Partizan nije uspeo da realizuje taj kontranapad. Lopta Meniga nije pronašla Gomeša, pa je Kolubara organizovala napad.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Rikardo Gomeš i Danilo Pantić su zamenili Sinišu Saničanina i Aleksandra Šćekića. Stanojević je promenio formaciju i sve energičnije viče ka igračima.

Prvo poluvreme: Partizan – Kolubara 0:0

45′ Poluvreme

Partizan nije uspeo da postigne pogodak u ovom poluvremenu. Ova situacija se retko dešavala crno-belima ove sezone jer su u prvenstvu postigli 56 golova.

44′ Medicinski timovi na terenu

Nakon sudara dva igrača morali su da reaguju, ali na sreću bez ozbiljnijih posledica.

41′ Žuti karton za Kolubaru

Đurađ Dobrijević je odlučio da napravi faul i dobije žuti karton kako bi sprečio kontranapad Partizana. Iz slobodnog udarca nije bilo prilike jer ubacivanje Miloša Jojića nije bilo dovoljno dobro.

37′ Malo je falilo

Još jednom je Milovanović bio u odličnoj šansi, ali je njegov udarac završio tik pored stative. Ipak, kasnije je još jednom suđena ofsajd pozicija.

35′ Najbolja prilika za Kolubaru

Probali su gosti sa ivice kaznenog prostora. Mladenović je probao sa leve strane, ali je njegov udarac završio pored gola.

31′ Bakljada na južnoj tribini

Najvatrenije pristalice su zapalile baklje i daju pravi vetar u leđa igračima. Ipak, Partizan nije stvorio dovoljno pravih akcija. Jedini gol na susretu poništen je nakon što je dosuđen ofsajd.

26′ Partizan dominira, ali bez šanse

Crno-beli su neprekidno kružili oko kaznenog prostora rivala, ali je Kolubara uvek nekako uspevala da izbaci loptu i otkloni opasnost.

Aleksandar Stanojević
Aleksandar Stanojević; Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

22′ Kraći prekid meča

Našao se Marjanović na travi nakon što ga je jedan fudbaler Partizana praktično nokautirao. Videlo se crvenilo na vratu, pa je prekid potrajao dok mu nije ukazana pomoć.

19′ Navijači vređali sudiju, igrači ga jurili

Uspeo je Menig da prođe između beka i štopera Kolubare, čak je i šutirao ka golu, a onda je suđen ofsajd. Usledio je žestok protest Zdjelara i Šćekića, koji su trčali za sudijom više od 20 metara. U jednom momentu se sa tribina čulo i pogrdno skandiranje na račun glavnog arbitra Nenada Minakovića. Ipak, ubrzo su se strasti smirile.

18′ Au, kakav projetkil Šćekića

Odbijenu loptu je dočekao na volej i šutirao iz prve, ali je lopta odletela malo preko gola rivala.

10′ Poništen gol Partizana

Sjajnu loptu je poslao Jojić, a Marko Milovanović je stigao do lopte, fintom bacio golmana Stanivukovića na zemlju, povukao loptu na desnu stranu, a onda savladao golmana rivala. Ipak, kasnije je stigla instrukcija iz VAR sobe da je u pitanju ofsajd jer je Milovanović bio za korak ispred protivničkih igrača.

1′ Počeo je meč

Crno-beli su izašli u garnituri na kojoj dominira bela boja, a u uvodnom minutu nije bilo izglednih šansi. Šćekić je od samog početka vršio pritisak na glavnog arbitra.