(Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Dva veoma zanimljiva meča i jedan remi bez golova

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su u Novom Sadu domaću ekipu Mladosti GAT sa 2:1, u meču osmog gola Super lige Srbije.

Pazarci su na poluvremenu imali dva gola prednosti zahvaljujući Andriji Majdevcu, koji se upisao u strelce u 13. i 21. minutu.

Novosađani su u nastavku stigli do počasnog pogotka, a precizan u 47. minutu bio je Andrija Radulović, inače fudbaler Zvezde na pozajmici u Mladosti.

Posle pete pobede u nizu, drugoplasirani Novi Pazar ima 15 bodova, koliko i vodeća Crvena zvezda, koja je odigrala samo pet utakmica.

Novi Pazar je u prva tri kola doživeo tri poraza, ali sada su osim Mladosti pred njim „padali“ i Partizan, TSC, Radnički Niš i Napredak.

Mladost GAT je zadržala 14. mesto na tabeli sa četiri osvojena boda.

Novi Pazar je devetom kolu domaćin Spartaku iz Subotice, dok Mladost GAT gostuje kruševačkom Napretku.

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su na svom terenu Napredak sa 3:2, u meču osmog kola Super lige Srbije.

Na ovom meču viđen je preokret, ali i dva crvena kartona. Najpre je Jamkam iz Radničkog pocrveneo već u četvrtom minutu, a onda je Napredak golovima Nemanje Krstića u petom i Nebojše Bastajića u šestom minutu došao do 2:0.

Bitan momenat na meču dogodio se u 12. minutu kada je Bastajić iz Napretka dobio crveni karton, pa su obe ekipe imale po deset fudbalera u polju.

Veliki preokret i pobedu Radničkom doneli su pogocima Saša Marjanović u 28. i 55. minutu, odnosno Nikola Štulić u 81. minutu.

Nakon nepotpunog osmog kola, Radnički je na 12. mestu sa osam bodova, a Napredak je sa dva poena na poslednjoj, 16. poziciji.

U narednom kolu, Radnički će gostovati Vojvodini, dok će Napredak dočekati Mladost GAT.

U istom terminu, u Subotici su Spartak i TSC odigrali nerešeno 0:0.

Spartak je osmi na tabeli sa 10 bodova, a TSC je na trećoj poziciji sa 13 poena.

Spartak će u sledećem kolu gostovati Novom Pazaru, dok će TSC dočekati Radnički 1923.