Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Betis sa 3:0 u meču 12. kola španske Primere u nedelju popodne.

Atletiko pokušava da nadoknadi zaostatak za gradskim rivalom Realom, ali i za Sosijedadom i Seviljom.

Za sada je na dobrom putu da to postigne. Janik Karasko je doveo Atletiko u vođstvo u meču sa Betisom.

Igrao se 26. minut kada je Anhel Korea odigrao Karasku, ovaj je zalomio svog čuvara ulevo u kaznenom prostoru i onda je levicom sa leve strane iskosa zakucao loptu u bliži ugao.

Klaudio Bravo je bio nemoćan, a Atletiko je imao 1:0. Atletiku je jedan gol zbog ofsajda poništen Mariju Hermosu u 50. minutu, ali je onda usledio autogol Betisa.

Neverovatno je šta je uradio German Pecelja, Argentinac u 63. minutu posle kornera Atletika. On je glavom postigao pogodak tako što se okrenuo i glavom šutirao ka svom golu.

Atletiko je pobedu potvrdio preko Žoaa Feliksa i njegovog gola u 80. minutu. Asistirao mu je Karasko, a osam minuta kasnije je izašao iz igre.

Tim sa stadiona Vanda Metropolitano, posle nove pobede ima 22 boda i nalazi se na četvrtom mestu tabele Primere, dok je Betis na petom mestu sa 21 osvojenim bodom.