Devet golova na dva meča - nije loše za ljubitelje fudbala

Fudbaleri Bajerna pobedili su u gostima Bohum sa 7:0, u meču trećeg kola nemačke Bundeslige.

Bajern je od samog starta krenuo silovito, pa je Leroj Sane u četvrtom minutu zatresao mrežu.

Do kraja prvog poluvremena bilo je 4:0, a strelci su bili Matijas de Liht, Kingsli Koman i Sadio Mane. Pored toga senegalcu je i poništen jedan gol zbog igranja rukom.

U drugom delu situacija se nije mnogo promenila. Mane je sa penala u 60. minutu povisio na 5:0, da bi Gamboa postigao autogol za 6:0. Konačan rezultat postavio je rezervista serž Gnabri u 76. minutu.

Posle tri odigrana kola, Bajern je prvi na tabeli sa maksimalnim učinkom, a Bohum je na poslednjem, 18. mestu sa sva tri poraza. Bavarci imaju gol razliku 15:1 i ne deluje kao da bilo ko u Bundesligi može da im pripreti ove sezone.

U narednom kolu, Bajern će dočekati Borusiju Menhengladbah, dok će Bohum gostovati Frajburgu.

U prvom meču subotnjeg programa u nemačkoj ligi, Ajntraht iz Frankfurta i Keln su remizirali rezultatom 1:1.

Ajntraht je nedavno ostao bez najboljeg igrača Filipa Kostića, a od početka prvenstva nema pobedu, već samo dva remija i poraz.

Daiči Kamada je doneo Ajntraht u prednost u 71. minutu, ali je Tielman desetak minuta kasnije poravnao i doneo bod Kelnu.