Kakav meč za kraj nedeljnog programa u Premijer ligi

Fudbaleri Njukasla i Mančester sitija remizirali su rezultatom 3:3 u trećem kolu engleske Premijer lige na stadionu „Sent Džejms park“.

Siti je u utakmicu ušao kao apsolutni favorit, a pre ovog kola bio je prvi na tabeli sa šest bodova.

Činilo se da se Njukaslu sprema „potop“ kada je Ilkaj Gundogan pogodio mrežu Nika Poupa već u petom minutu utakmice na asistenciju Bernarda Silve.

Ipak, „svrake“ su počele da napadaju, pa je nagrada stigla preko Migela Almirona koji je na dodavanje Senta Maksimena matirao golmana Edersona. Ubrzo nakon toga potpuni preokret Njukaslu doneo je Kalum Vilson, pa je Siti morao da ode na pauzu sa zaostatkom od jednog gola.

Trener Pep Gvardiola nije osvežio ekipu na poluvremenu, a Keran Tripije je postigao fenomenalan gol iz slobodnog udarca u 54. minutu za 3:1.

Međutim, Siti se probudio i golovima Erlinga Holana i Silve izborio remi. Od 64. minuta na semaforu je bio na snazi rezultat 3:3, a obe ekipe su imale šansu da dođu i do sva tri boda.

Opasniji su bili „građani“, a najbolju šansu je propustio Holan u 78. minutu. Zanimljivo je bilo i kada je Tripije dobio direktan crveni karton nakon oštrog starta, ali je sudija nakon konsultacije sa VAR sobom promenio odluku i pokazao žuti karton.

Siti je trenutno drugi na tabeli sa sedam bodova, dok je Njukasl šesti sa pet.