Oglas

epa03808847 Manchester's Aleksandar Kolarov (L) celebrates with teammate Micah Richards after scoring the 3-0 during the Audi Cup soccer semifinal match Manchester City vs AC Milan at Allianz Arena in Munich, Germany, 31 July 2013.  EPA/Andreas Gebert
Foto: EPA/Andreas Gebert
Foto: EPA/Andreas Gebert

Razočarana legenda Mančester sitija: Ovo je sramota

19. apr. 2021. 20:58
>
19. apr. 2021. 20:59

Mika Ričards, nekadašnji prvotimac, a danas ambasador Mančester sitija smatra da je pravljenje evropske Superlige - sramota.

Oglas

Čovek koji je 15 godina proveo u Sitiju od mlađih kategorija do seniora i koji je osam godina bio prvotimac, kaže da je isprva na Superligu posmatrao kao na šalu."Razočaravajuće. Naravno da sam ambasador Mančester sitija i smejali smo se ovome kao vicu, ali kada morate da pričate ozbiljno, onda uzmete u obzir ono što se desilo u poslednja 24 sata, prva reč koja mi pada na pamet je - sramota. Nisam imao sve informacije i one su stizale svakog sata, drugačija priča", kaže Ričards za BBC.Siti je jedan od 12 klubova osnivača Superlige Evrope, a planirano je da u njoj igra 20 klubova. Siti, Junajted, Čelsi, Totenhem, Arsenal i Liverpul su tu kao predstavnici Engleske.Premijer liga, UEFA, FIFA i druge organizacije ujedinile su se da bi sprečile formiranje ovako elitističkog takmičenja, a klubovima koji su se odmetnuli preti izbacivanje iz takmičenja."Prvo se pričalo da pokušavaju da odu iz Premijer lige, a onda 'ne, nećemo da napustimo Premijer ligu, nego samo hoćemo drugačiju formu Lige šampiona'. Teško je to, više zbog toga odakle je Siti došao u istoriji, posebno skorijoj. Od Divizije 2 do Premijer lige. Zaslužili su pravo da budu ovde kroz naporan rad, podršku i verovanje, a ne na lakši način. A sad imaju dovoljno kuraži da pomisle da su bolji od svih ostalih", rekao je Ričards.

Pratite nas i na društvenim mrežama:FacebookTwitterInstagram

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare