Spektakl u Mančesteru.

Fudbaleri Mančester sitija remizirali su na svom terenu protiv Liverpula rezultatom 1:1 u 13. kolu Premijer lige.

Obe ekipe vrlo oprezno su ušle u utakmicu, što je za mnoge bilo i očekivano s obzirom na značaj ovog meča. Nismo videli veliki broj prilika za gol u uvodnoj fazi utakmice, a nešto bolji bio je Siti. Fil Foden je imao najbolju priliku u 11. minutu da donese prednost domaćima.

Erling Holan je zatresao mrežu u 27. minutu na asistenciju Nejtana Akea, i tako doveo u prednost „građane“. To je bio jedini gol u prvom delu utakmice.

U nastavku, Siti je i dalje bio bolji, ali je i Liverpul pretio. Darvin Nunjez je mogao da donese rezultatski egal u 72. minutu, ali nije iskoristio veliku šansu. Potom je i Holan propustio priliku u 80. minutu da Sitiju donese verovatno nedostižnu prednost.

To je kaznio bek Trent Aleksander-Arnold koji je u 80. minutu doneo izjednačenje, a kasnije se ispostavilo i bod gostima. To je njegov prvi gol ove sezone u Premijer ligi.

Situacija na vrhu tabele se nije promenila. Siti je i dalje prvi sa 29 bodova, dok je Liverpul drugi sa 28.