Vrunsko poluvreme Liverpulai zamalo prokockano.

Fudbaleri Mančester sitija i Liverpula samo nedelju dana posle spektakla u prvenstvu koji je završen 2:2, igrali su polufinale FA Kupa u Londonu, a pobefa je priapal ekipi Jirgena Klopa rezultatom 3:2.

Liverpul je za 45 minuta potpuno razbila mašineriju Pepa Gvardiole i na odmor otišla sa velikih 3:0.

Poveo je Liverpul u devetom minutu posle kornera i sjanog skoka Konatea.

To je bio samo početak, pošto je već u 17 minutu bilo 2:0.

Poigravao se rezervni golman Sitija Stefen koji je dobio priliku na ovom meču, a to je vieo Mane i sjajno uklizao i poslao loptu u mrežu.

Nije se tu zaustavio Liverpul nego je posle jedne duže akcije u 45. minutu Mane fenomenalnim volejom doneo velikih 3:0.

Međutim, u nastavku smo videli mnogo uzbuđenja

Siti je odmah preko Džeka Griliša smanjio zaostatak u 47. minutu, aonda je Silva u prvom minutu nadoknade golom uneo dramu.

Imala je ekipa Mančestera i priliku da izjednači, ali je Liverpul uspeo da se odbrani i na kraju plasira u finale.