Mančester junajted je slavio protiv Vest Hema rezultatom 1:0 u utakmici 28. kola Premijer lige.

Junajted je nakon ove pobede ponovo došao na drugo mesto na tabeli gde se na kratko našao Lester posle ubedljive pobede nad Šefildom.

„Crveni đavoli“ su do trijumfa došli autogolom gostiju, kada je Kreg Doson savladao sopstvenog golmana u 53. minutu

Rašford je loptu ubacio u kazneni prostor, pa je Junajted dobio korner koji je izveo Bruno Fernandeš i onda je Doson umesto da izbaci loptu napolje, ubacio u sopstvenu mrežu i domaćin je poveo sa 1:0.

Vest Hem u prvom poluvremenu nije uspeo da uputi nijedan šut u okvir gola, dok su u drugom pored sedam šuteva ka golu Junajteda uspeli da zatresu samo sopstvenu mrežu.

„Čekićari“ se posle ovog kola nalaze na petoj poziciji sa 48 bodova, tri manje od mesta koje vodi u Ligu šampiona koje drži Čelsi sa utakmicom više.