Fudbaleri Lestera odigrali su fantastičan meč i sa 5:0 savladali Šefild u 28. kolu Premijer lige.

Rapsodija „lisica“ počela je u 39. minutu kada je Keleči Ihenačo na asistenciju Džejmija Vardija doneo Lesteru prednost.

Potpuni potop Šefilda usledio je u drugom poluvremenu za svega 16 minuta. Prvo je Ajozi Perez povećao na 2:0 u 64. minutu, da bi Ihenačo u razmaku od devet minuta došao do het-trika.

Nigerijac je prvo u 69. minutu povisio na 3:0, da bi potom još jednim golom u 78. minutu  kompletirao najbolju partiju u sezoni.

Da to ne bude kraj katastrofe, pobrinuo se igrač Šefilda, Ampadu koji je autogolom upotpunio debakl svoje ekipe.

Ovom pobedom Lester je bar na kratko preskočio Mančester junajted i sa 76 bodova došao do 2. pozicije, 15 manje od lidera Sitija.

Šefild je ostao zakucan za dno tabele i samo bi čudo ekipu trenera Hekingbotoma moglo da ostavi u najvišem rangu engleskog fudbala.

U meču koji je prethodio goleadi u Lesteru, Brajton je na gostovanju pobedio Sautempton rezultatom 2:1 i ostvario veliku pobedu u borbi za opstanak.

Brajton je poveo u 16. minutu golom Luisa Danka, a izjednačio je Če Adams u 27. minutu. Pobedu gostima doneo je Leandro Trosard pogotkom u 56. minutu.

Brajton je ostvario šestu pobedu u ligi, „pobegao“ je iz zone ispadanja i sada je 16. na tabeli sa 29 bodova, tri više od Fulama, koji je prvi u zoni ispadanja.

Sautempton je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno 14. u Premijer ligi i zauzima 14. mesto na tabeli sa 33 boda.