epa09074393 Arsenal's Alexandre Lacazette (R) celebrates with teammate David Luiz (L) after scoring the 2-1 lead from the penalty spot during the English Premier League soccer match between Arsenal FC and Tottenham Hotspur in London, Britain, 14 March 2021. EPA-EFE/Julian Finney / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Fudbaleri Arsenala savladali su Totenhem u derbiju severnog Londona u okviru 28. kola Premijer lige, rezultatom 2:1 posle preokreta.

Arsenal je dominirao tokom prvog poluvremena, bili su bolji rival, uspeli da pogode i stativu, ali gola nije bilo.

Za razliku od njih, Totenhem je uspeo da postigne gol i to kakav. Erik Lamela je majstorijom oduševio celu planetu, a o njegovom golu iz 33. minuta će se danima pričati.

Arsenal je ipak uspeo da izjednači u samoj završnici prvog poluvremena, a strelac je bio Martin Edegor u 44. minutu.

Totenhem je u tom delu ostao i bez Sona, koji je napustio teren zbog povrede.

U drugom poluvremenu nije bilo toliko uzbuđenja, ali je Arsenal uspeo da dođe do pobede, kada je Lakazet u 64. minutu uspešno realizovao penal.

Erik Lamela koji je bio heroj Totenhema zbog neverovatnog gola, na kraju je prerastao u tragičara kada je zaradio drugi žuti karton i ostavio Totenhem na terenu sa desetoricom.

Arsenal je nakon ove pobede deseti na tabeli sa 41 bodom dok je Totenhem na sedmom mestu sa 45 bodova.