Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su u ponedeljak na svom terenu Hetafe sa 5:1, u utakmici 20. kola španskog prvenstva.

Hetafe je poveo već u prvom minutu golom Marka Kukurelje, a izjednačio je Raul Garsija u 12. minutu. Hetafe je mogao da povede u 29. minutu, ali je domaći golman odbranio penal Hajmeu Mati.

Nemanja Maksimović, reprezentativac Srbije, igrao je do 57 minuta kada ga je zamenio Anhel, ovo je bila taktička izmena jer je već u osmom minutu zaradio žuti karton.

Atletik je poveo u 50. minutu golom Jeraja Alvaresa, a zatim je Garsija svoj drugi gol na meču postigao u 61. minutu za 3:1. Strelac četvrtog gola za Atletik bio je Alehandro Berenger u 75. minutu, a konačan rezultat postavio je Oskar de Markos pogotkom u 82. minutu.

Klub iz Bilbaa je posle sedme pobede u prvenstvu deveti na tabeli sa 24 bodova, ali iz 19 utakmica.

Hetafe je takođe odigrao 19 utakmica, a posle osmog poraza zauzima 13. mesto na tabeli sa 23 boda.