Fudbaleri Atletik Bilbaa plasirali su se u finale Superkupa Španije, nakon što su večeras pobedili Real Madrid sa 2:1.

Već viđen je bio duel Reala i Barselone, ali je Raul Garsija sa dva gola (18. i 38. minut) doveo Madriđane u poziciju da jure veliki zaostatak u narednih nešto više od 52 minuta.

Nije Real bio bez šanse ni u prvom delu, mogao je do izjednačenja sedam minuta pre drugog gola Garsije, kada je Marko Asensio loše šutirao iz odlične pozicije u kaznenom prostoru, ali tek je u drugom delu usledio nalet. U dve situacije bio je opet Asensio za samo osam minuta, ali je u 54. poslao loptu pored gola nakon šuta glavom, a potom u 62. pogodio okvir gola tima iz Baskije.

Uspeli su igrači Zinedina Zidana da 17 minuta pre meča stignu do gola preko Benzeme, potom mu je poništen pogodak u 83. minutu zbog ofsajda, a poslednju šansu propusito je Serhio Ramos, čiji udarac glavom je prohujao tik pored desne stative.

Na kraju, pobeda Bilbaa vredna finala, gde ih čeka Barselona.

Podsećamo, Barsa je nakon penala bila bolja od Real Sosijedada.