EPA-EFE/Ramon

Fudbaleri Hetafea savladali su Elče rezultatom 3:1 u meču 18. kola španske Primere.

Nije početak slutio na takav razvoj situacije, pošto je već u četvrtom minutu Raul Guti pogodio gol Hetafea, ali je Mark Kukurelja šest minuta pre isteka prvog poluvremena poravnao.

Trenutak odluke dogodio se u 52. minutu, kada je Ivan Markone dobio drugi žuti karton i napustio igru, pa je Elče gotovo 40 minuta igrao sa igračem manje, a Hefate je to iskoristio i preko Hajmea Mate u 69. minutu stigao do preokreta, a trijumf je potvrdio Anhel sa penala u 86. minutu utakmice.

Hetafe je tako stigao do petog trijumfa u sezoni i nalazi se na 12. mestu tabele sa 20 bodova, dok Elče, koji je vezao šestu utakmicu bez pobede, trenutno zauzima 18. mesto i ima 16 bodova iz 16 utakmica.

U drugom meču današnjeg programa Betis je u drugom poluvremenu preko Medija u 78. i Sanabrije u sudijskoj nadoknadi durgog poluvremena stigao do trijumfa nad Ueskom rezultatom 2:0.