Južnjački derbi u Superligi odigrali su Dinamo iz Vranja i Radnički iz Pirota, i to na spektakularan način.

Dinamo je pobedio sa 3:2, golom u 97. minutu, i to posle velikog preokreta.

Vodio je Radnički sa 2:0 golovima Nemanje Miloševića i Filipa Tolića, a dramu je najavio Dejan Tumbas golom u 59. minutu za 2:1.

Asterios Oikonomikos je izjednačio u 87. minutu, preokret je režirao Đorđe Lazović.

Njegov gol izazvao je erupciju oduševljenja na stadionu, a zabeležen je i jedan komičan momenat.

Enes Dolovac, igrač Dinama, rešio je da prilegne posle pogotka i polaska sa centra, kako bi izazvao prekid i ukrao malo vremena.

Spremio se lepo da simulira grčeve, ali kada je sudija svirao kraj ekspresno, munjevito se oporavio i počeo da slavi, što možete da pogledate na snimku pred kraj.

Inače, meč je prošao bez Dragana Antića Recka, koji je suspendovan na 18 meseci.