Holan ispisao istoriju Premijer lige, Liverpul se "iščupao"...

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu Njukasl sa 2:1, u meču petog kola engleske Premijer lige.

Vođstvo Njukaslu je doneo golom na svom debitantskom nastupu u Premijer ligi Aleksander Isak u 38. minutu, da bi Liverpul izjednačio pogotkom Roberta Firmina u 61. minutu.

Pobedonosni gol za Liverpul postigao je Fabio Karvaljo u osmom minutu sudijske nadoknade vremena. Mladi vezni fudbaler se odlično snašao u peercu rivala, pa je nakon skoka Mohameda Salaha zakucao loptu pod prečku.

Liverpul je zabeležio drugu pobedu u prvenstvu i sa osam bodova zauzima peto mesto na tabeli, a Njukasl je na 11. poziciji sa šest poena.

U narednom kolu Liverpul će u gradskom derbiju gostovati Evertonu, dok će Njukasl dočekati Kristal Palas.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su na svom terenu ekipu Notingem Foresta sa ubedljivih 6:0.

Siti je pitanje pobednika na ovom meču rešio posle prvog poluvremena, a najzaslužniji za to bio je Erling Holan koji je mrežu Notingema zatresao tri puta – u 12, 23. i 38. minutu.

Holan je u prvih pet kola postigao devet golova, što je novi rekord Premijer lige. On je nadmašio Mikija Kvina i Serhija Aguera koji su u prvih pet utakmice sezone postigli po osam golova.

Ubedljivu pobedu Sitija su u drugom poluvremenu potvrdili Žoao Konselo u 50. i Hulijan Alvares golovima u 68. i 87. minutu.

Što se tiče ostalih mečeva u sredu, Vest Hem i Totenhem su u Londonu odigrali nerešeno 1:1, Arsenal je sa 2:1 bio bolji od Aston Vile, a Birnmut i Vulverhempton su odigrali bez golova.