Lionel Mesi

Tri godine kasnije je scenario isti. Lionel Mesi je opet doveo Argentinu do meča za trofej.

Ovog puta su se Argentinci plasirali u finale tako što su savladali Kanadu sa 2:0 u polufinalu u meču u kom rezultat ne oslikava pravi odnos snaga na terenu.

Ipak, velika razlika je iskustvo. Argentina zna kako se pobeđuje na ovakvim mečevima, za razliku od Kanade i „gaučosi“ su svoje šanse iskoristili.

Napre onu u 22. minutu kada je bio precizan Huliajan Alvarez i savladao Krespa, a onda je u 55. minutu pogodio i legendarni Mesi. Našao se u petercu Kanade, samo je dodirnuo loptu posle šuta Enca Fernandeza i dovoljno je bilo da dođe u vođstvo.

Tim pogotkom je postao prvi čovek koji se upisao u listu strelaca na šest različitih izdanja Kopa Amerika, a bio mu je ukupno 14 pogodak na kontinentalnoj smotri. Pretekao je čuvenog Gabrijela Batistutu koji je brojao do 13.

Argentina je branilac trofeja, a pre tri godine je u velikom finalu na „Marakani“ savladala Brazil.

Sada će joj rival biti Urugvaj ili Kolumbija (02.00).