EPA-EFE/CARMELO IMBESI

Fudbaleri Lacija pobedili su na gostujućem terenu ekipu Krotonea sa 2:0, u utakmici osmog kola italijanskog prvenstva, dok je Atalanta neočekivano remizirala u meču bez golova sa Specijom na strani.

Prvi gol za Lacio postigao je Ćiro Imobile u 21. minutu, dok je drugi gol na meču postigao Hoakin Korea u 58. minutu.

Za ekipu Krotonea do 79. minuta je igrao srpski fudbaler Miloš Vulić. S druge strane u taboru Rimljana nije bilo Sergeja Milinković-Savića koji je tokom reprezentativnih obaveza na jednom od testova bio pozitivan na koronavirus.

Lacio je pobedom došao do petog mesta na tabeli i do 14 osvojenih bodova, a ekipa Krotonea se nalazi na poslednjem mestu tabele šampionata bez ostvarene pobede, sa dva samo boda.

Lacio u sledećem kolu dočekuje Udineze, dok ekipa Krotonea gostuje ekipi Bolonje, koju vodi srpski trener Siniša Mihajlović.