EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Borba za Evro u senci masakra u Belgiji

U ponedeljak uveče prema rasporedu trebalo je da se odigra sedam utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine u Nemačkoj, ali je završeno šest mečeva.

Duel između Belgije i Švedske prekinut je pre početka drugog poluvremena nakon terorističkog napada na Šveđane u blizini stadiona.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine doživeli su bruku pred domaćom publikom, pošto je Portugal slavio na gostovanju rezultatom 5:0.

Svih pet golova postignuti su u prvom poluvremenu, a najviše se istakao Kristijano Ronaldo sa prva dva pogotka. Nakon njega mrežu su tresli i Bruno Fernandeš, Žoao Kanselo i njegom imenjak Feliks.

Portugal je već ranije obezbedio plasman na Evro, pošto ima maksimalna 24 boda iz osam utakmica.

U istoj grupi Slovačka je u veoma bitnom meču savladala Luksemburg na gostovanju sa 1:0.

Slovačka je sada takođe veoma blizu plasmana na Evro, pošto ima 16 bodova, pet više od Luksemburga na dva kola pre kraja kvalifikacija.

Posebno zanimljivo bilo je u Atini, pošto su se u meču u okviru grupe B, sastali Grčka i Holandija, direktni rivali u borbi za drugo mesto u grupi iza neporažene Francuske.

Holandija je slavila nakon drame sa 1:0 i tako pretekla Grčku na tabeli, pošto obe selekcije imaju isti broj bodova, ali Holandija ima meč manje i bolji međusobni skor.

Vut Veghorst mogao je da tragičar za Holandiju, jer je promašio penal u prvom poluvremenu. Međutim, veliko slavlje Holanđanima doneo je Virdžil van Dajk, golom sa bele tačke u nadoknadi utakmice.

U okviru iste grupe Irska je na gostovanju deklasirala Gibraltar sa 4:0.

U prvom meču dana, Austrija je uz mnogo sreće savladala Azerbejdžan na gostovanju sa 1:0.

Gol odluke postigao je Marsel Sabicer sa penala u 48. minutu, dok je Azerbejdžan u poslednjim minutima promašio stopostotnu priliku i tako ostavio Švedsku bez šansi za plasman na Evro.

Iz ove grupe karte za Nemačku obezbedile su selekcije Belgije i sada Austrije.