Fudbaleri Juventusa odigrali su nerešeno sa Interom u devetom kolu, u "Derbiju Italije" 1:1 na stadionu "Đuzepe Meaca" u Milanu.

Inter je vodio od prvog poluvremena i držao prednost bez nekih većih problema sve do finiša susreta.

U završnici je ispustio pobedu zbog greške svog igrača Denzela Damfriza, pa su ekipe podelile po bod.

Dinamičan početak utakmice potrajao je dvadesetak minuta, odnosno poklapao se do pogotka Edina Džeka.

Juventus je prvi zapretio kada je Morata pokupio odbijenu loptu i šutirao je desnom nogom iskosa sa 13, 14 metara.

Samir Handanovič je odbranio taj udarac, u petercu Intera je nastala gužva, ali ni Aleks Sandro koji je zakačio loptu, ni Đorđo Kjelini nisu se najbolje snašli da zatresu mrežu.

Bosansko-hercegovački internacionalac je u 17. minutu uhvatio odbitak posle šuta Hakana Čalhanoglua i Inter je poveo 1:0.

Čalhanoglu je raspalio po lopti sa 25 metara, pogodio je prečku, a Džeku se lopta vratila na nogu za laganu egzekuciju.

U nastavku meča je Juventus bio poprilično trom, Ivan Perišić je imao šansu da iz kontre duplira prednost, Paulo Dibala je izveo nezgodan slobodan udarac, ali se na pogodak čekalo sve do finiša.

Tada je Damfriz nogom na ivici šesnaesterca udario Aleksa Sandra u pokušaju da ispuca loptu, sudija je pogledao VAR snimak i pokazao na penal u 89. minutu, a Simone Inzagi je dobio crveni karton i isključen je zbog protesta.

Dibala je realizovao jedanaesterac i Juventus je donekle neočekivano zbog toga kako se kretao meča, izvukao remi.

„Stara dama“ sada ima 15 bodova posle devet odigranih kola i nalazi se na šestom mestu,  dok branilac titule Inter ima 18 bodova i zauzima treće mesto u Seriji A.

Serija A, 9. kolo:

Inter – Juventus 1:1 (1:0)

(Džeko 17 – Dibala 89 p)

Atalanta – Udineze 1:1 (0:0)

(Malinovski 56 – Beto 90+4)

Fjorentina – Kaljari 3:0 (2:0)

(Biragi 21 penal, Gonzales 42, Vlahović 49)

Verona – Lacio 4:1 (2:1)

(Simeone 30, 36, 62, 90+2)

Roma – Napoli 0:0

Salernitana – Empoli 2:4 (0:4)

(Ranijeri 48, Ismajli 55. autogol – Pinamonti 2, 45. penal, Kutrone 11, Strandberg 13. autogol)

Sasuolo – Venecija 3:1 (1:1)

(Berardi 37, Anri 50. ag, Fratezi 67 – Okereke 32)

Bolonja – Milan 2:4 (0:2)

(Ibrahimović 49. ag, Barou 52, Sumaoro 20, Sorijano 58 – Leao 16, Kalabrija 35, Benaser 84, Ibrahimović 90)

Torino – Đenoa 2:1 (2:0)

(Sanabria 14, Pobega 31, Brekalo 77 – Destro 69, Kaisedo 81)

Sampdorija – Specija 2:1 (2:0)

(Gjasi ag 15, Kandreva 36 – Verde 90+5)

BONUS VIDEO: Nezapamćeno poniženje Mančester junajteda od Liverpula na Old Trafordu