Fudbaleri Liverpula blago rečeno su razbili Mančester junajted u meču 9. kola engleske Premijer lige, pošto su na Old Trafordu slavili rezultatom 5:0.

Trebalo je da bude derbi, onaj pravi, ostrvski, i slutilo je da će možda Junajted konačno uspeti da se primakne velikom rivalu i podseti na vreme neke stare slave.

No, to je trajalo samo nekih 15 minuta, koliko je bilo potrebno Liverpulu da povede sa dva gola viška.

Prvo je Nabi Keita pogodio u 5. minutu susreta, a osam minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0. Strelac je bio Diogo Žota – iznenađujuće, ne glavom. Oba gola došla su kao posledica veoma lepih akcija sastava Jirgena Klopa.

Junajted je nakon primljenog drugog gola krenuo nešto ofanzivnije, u par navrata su bili blizu da ugroze gol gostiju, ali je u 38. minutu Mohamed Salah definitivno potvrdio da od čuda neće biti ništa.

No, nije se na tome zaustavio, već je u petom minutu nadoknade prvog dela pogodio za 4:0.

Nakon pet minuta igre u drugom delu bilo je već 5:0, Salah je kompletirao het-trik i najavio da će uslediiti uspavanka do kraja.

A „šlag na tortu“ pobede Liverpula dodao je Pol Pogba crvenim kartonom koji je zaradio nakon sat vremena igre.

Prethodno, u 53. minutu Kristijanu Ronaldu je poništen gol zbog ofsajda.

Na kraju, 5:0 i velika pobeda Liverpula, dok Junajtedu ostaje da pokuša da se što pre oporavi, sa ili bez Olea Gunara Solskjera na klupi.

Premijer liga, 9. kolo

Brentford – Lester 1:2 (0:1)

(Jorgensen 60 – Tilemans 14, Medison 75)

Vest Hem – Totenhem 1:0 (0:0)

(Antonio 72)

Mančester junajted – Liverpul 0:5 (0:4)

(Keita 5, Žota 13, Salah 38, 45+5)

Arsenal – Aston Vila 3:1 (2:0)

(Parti 23, Aubamejang 45+6, Smit Rouv 56 – Remzi 82)

Čelsi – Norič 7:0 (3:0)

(Maunt 8, 85 penal, 90+1, Hadson-Odoi 18, Džjms 42, Čilvel 57, Alonso 62 autogol)

Kristal Palas – Njukasl 1:1 (0:0)