Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u četvrtfinale engleskog FA kupa pobedom nad Vest Hemom od 1:0.

Junajted je do pobede mogao i nakon 90 minuta igre, ali je Mejson Grinvud u 16. minutu izblokiran u poslednjem trenutku pred šut, zatim je Viktor Lindelof naterao golmana Vest Hema Lukasa Fabijanskog na paradu, da bi Doni van de Bek u 28. minutu takođe izblokiran u poslednjem trenutku.

U 53. minutu i Rašfordov šut je otišao pored gola, a do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Utakmica je otišla u produžetke, a tamo je Mektominej u drugim minutu nadoknade prvog produžetka na lep način završio akciju svog tima za 1:0 . Do kraja meča Said Benhrama je u 115. minutu propustio dobru šansu za izjednačenje, kada je njegov udarac glavom ipak uspeo da zaustavi čuvar mreže Junajteda, da bi poslendju šansu propustio Antoni Marsijal nakon soloprodora.

Nemanja Matić je za Junajted odigrao 73 minuta.

Pored Junajteda, dalje se plasirao i Bornmut, koji je sa 2:0 savladao Barnli golovima Saridža u 21. minutu i Stanislasa u 88. minutu.