Fudbaleri Mančester junajteda slavili su kao gosti protiv Njukasla na "Sent Džejms" parku sa 4:1 (1:1) u susretu 5. kola Premijer lige Engleske.

Izabranici menadžera Olea Gunara Solskjera su tako potisnuli u drugi plan nokaut koji su doživeli pred internacionalnu pauzu, kod kuće od Totenhema kada su izgubili sa 1:6.

Sada je bilo sve drugačije, ali vredi istaći da su do pobede stigli tek posle 86. minuta kada su za devet minuta postigli čak tri gola.

I još nešto – Solskjerov tim je uspeo da obori jedan klupski rekord, ovo im je bio šesti uzastopni meč u Premijer ligi na gostovanju u kojem su pobedili postigavši više od jednog gola.

Krenulo je sve 30. juna sa Brajtonom (3:0), a padali su redom Aston Vila (3:0), Kristal Palas (2:0), Lester (2:0), Brajton (3:2) i sada Njukasl (4:1).

Ipak, na „Sent Džejmsu“ nije išlo tako glatko, jer su već posle prvog napada domaćina, igrači odbrane Junajteda kapitulirali.

Luk Šo je nespretno odbio loptu i savladao Davida de Heu.

Uspeo je Junajted da zaigra bolje, iako je i Njukasl u više navrata aozbiljno ugrozio gol Davida de Hee, ali je Španac imao nekoliko odličnih odbrana.

Junajted je izjednačio u 23. minutu, golom Harija Megvajera, da bi u 58. minutu posle prekršaja nad Rašfordom i pregleda VAR snimka bio dosuđen penal za „crvene đavole“.

Bruno Fernandeš prvi put otkako je došao u Mančester nije realizovao najstrožu kaznu, ali je zato u 86. minutu posle sjajne akcije pogodio levi gornji ugao za 1:2.

U finišu, u 90. minutu Aron Van-Bisaka je u 50. nastupu za klub postigao svoj prvi gol u Premijer ligi, da bi u petom minutu nadoknade posle brze kontre Markus Rašford pogodio za konačnih 1:4.