Dejan Joveljić nastavlja da rešeta u Volfsbergeru. Srpski napadač je pogodio u pobedi nad Austrijom iz Beča sa 3:2 (1:1) u 11. kolu austrijske Bundeslige.

Još jednom je pokazao zbog čega se njegovo ime nalazi u notesu mnogih poznatih klubova, pa je ove nedelje postigao peti gol u prvenstvu, ukupno sedmi u sezoni.

Tim iz prestonice je poveo golom Turgemana, a onda je odličan centaršut Novaka u mrežu rivala glavom spakovao Joveljić za 1:1.

U drugom poluvremenu je Perec kompletirao preokret, ali je Monšajn ubrzo pogodio za izjednačenje gostiju sa bele tačke.

Trijumf Volfsbergeru doneo je Lejndl u trećem minutu nadoknade iz jedanaesterca.

Ovo je bio treći vezani meč u domaćem prvenstvu na kom je Joveljić bio strelac (postiže gol na svakih 63 minuta), pa se na listi strelaca ispred njega samo nalaze Patson Daka iz Salcburga (6), Hugi i Šmit iz Sankt Peltena (7), te Koita iz Salcburg (10).

Volfberger je trenutno sedmi tim prvenstva za 13 bodova iz 10 mečeva, a ispred njih se nalazi Sankt Pelten koji ima utakmicu više i dva boda prednosti. Prvih šest mesta vode u plej-of.