Dejan Joveljić, bivši fudbaler Crvene zvezde, slavio je pobedu sa ekipom Volfsbergera na gostovanju Fejenordu u okviru drugog kola takmičenja po grupama u Ligi Evrope.

Austrijanci su napravili veliko iznenađenje pobedom od 4:1, a Joveljić je bio strelac trećeg gola za goste i to iz jedanaesterca u 66. minutu.

Bio je to i duel dvojice bivših igrača Crvene zvezde, Joveljić je igrao za Austrijance, dok je u odbrani Fejenorda bio Uroš Spajić.

Joveljić je zamenjen u 67. minutu, dok je Spajić ostao na terenu u ekipi iz Roterdama do kraja susreta.

U timu iz Austrije sjajnu partiju prikazao je trostruki strelac, Mihael Lindl koji je u 4. i 13. minutu bio precizan sa bele tačke, da bi do het-trika stigao golom u 60. minutu.

Veliko iznenađenje priredio je i Antverpen koji je kao domaćin pobedio ekipu Totenhema (1:0).

U timu Žozea Murinja nije bilo od početka Harija Kejna, Sona i Lukasa Moure, a strelac pobedonosnog gola za Belgijance bio je Izraelac lior Rafaelov u 29. minutu.

Milan je u H grupi bez većih problema izašao na kraj sa Spartom iz Praga (3:0).

Na asistenciju Zlatana Ibrahimovića Dijaz je u 24. minutu doneo prednost „roso-nerima, da bi 12 minuta kasnije Zlatan bio neuspešan prilikom izvođenja jedanaesterca.

Bez obzira na to, Italijani su pobedu potvrdili u nastavku,  i to preko Portugalaca, prvo je u 57. minutu Rafael Leao pogodio za 2:0, da bi u 67. minutu konačan rezultat od 3:0 postavio Diogo Dalo, bek Mančester junajteda na pozajmici u Milanu.