Pogotkom Dejana Joveljića fudbaleri Volfsbergera pobedili su Fejenord 1:0 u direktnom duelu za plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope.

Volfsberger je u poslednje kolo grupe K ušao sa dva boda prednosti u odnosu na nekadašnjeg prvaka Evrope, a bivši napadač Crvene zvezde je u 31. minutu odlično ispratio akciju po desnoj strani i lako zatreso mrežu, za ispostaviće se, konačan rezultat.

Joveljiću je ovo bio drugi gol u Ligi Evrope ove sezone, a bio je strelac protiv Fejenorda i u prvom susretu ovih timova. Kao prvoplasirani iz grupe K dalje ide Dinamo Zagreb koji je kod kuće preslišao CSKA iz Moskve rezultatom 3:1.

Dinamo je grupu završio sa četiri pobede, dva remija, a počasni gol ekipe CSKA u 77. minutu bio je prvi koji su „modri“ primili u grupi.

U grupi G, Lester je savladao AEK iz Atine sa 2:0 pa ide dalje kao prvoplasirani tim ide dalje, a pridružila im se Braga koja je bila bolja od ukrajinske Zorje.

Milan i Lil od ranije su imali osigruan prolaz u grupi H, a Milan je zadržao prvo mesto pobedom nad Spartom u Pragu. Lilu nije pomogao izjednačujući gol Timotija Vee, sina čuvenog Žorža Vee u susretu koji protiv Seltika koji je na oproštaju od evrokupova ove sezone slavio sa 3:2

Viljareal je, uprkos odloženoj utakmici protiv Karabaga prošao dalje iz grupe I kao prvoplasirani tim, a drugo mesto ugrabio je Makabi Tel Aviv nakon pobede nad Sivasporom u direktnom okršaju za drugo mesto.
Totenhem je na svom terenu rutinski savladao Antverpen rezultatom 2:0, a engleski i belgijski klub obezbedili su dalji plasman iz grupe J.

Pobedu i prvo mesto u grupi L upisao je Hofenhajm nakon što je na svom terenu deklasirao Gent rezultatom 4:1.