Oglas

SC Braga v FK Crvena Zvezda - UEFA Europa League 2025/26 League Phase MD3
Foto: Fabio Poco / DeFodi Images / Profimedia
Foto: Fabio Poco / DeFodi Images / Profimedia

Milojević posle poraza od Brage: "Igrači igrali bez emocije, nepoznat mi je razlog"

23. okt. 2025. 22:07

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su poraz u trećem kolu Lige konferencije od Brage sa 2:0.

Oglas

1761137574-Kombo-76-1024x573.jpg
Andrej Jakovljević | Andrej Jakovljević

Loše izdanje pre svega i težak poraz zbog načina na koji je Crvena zvezda igrala, a na pitanje da li mu je to bio najteži poraz, Vladan Milojević je bio kratak.

“Sad i ne mogu da se setim, svaki poraz je težak. Performans nije bio dobar, sad da li je bio jedan od najslabijih, stvarno ne bih znao da kažem”, počeo je Milojević konferenciju posle meča.

Osvrnuo se i na samu utakmicu.

“Pred samu utakmicu pričali smo o planu igre. Braga ima brze i hitre igrače i ono što je osnova svega igraju jak presing. Probali smo to u pripremi utakmice, ali nismo mogli da odgovorimo na sve to. Ključ je bio što smo napravili samo pet faulova, bili smo daleko od igrača. U ovakvim utakmicama morate da se “pobijete”. Odluke koje smo donosile nisu bile kako treba. Moj utisak je da smo toliko grešili u pasovima. Svaki put smo želeli da promenimo, da izađemo visoko, da igrano 1 na 1 sa Bragom, ali smo stalno bilo daleko od igrača.”

Bilo je pitanje i o povredi Marka Arnautovića.

“Marko je dobio jak udarac u butinu, tako da je osetio jaku bol. Videćemo sutra, biće snimak, pa ćeko tek tada znati obim povrede. Mislim da nije koleno u pitanju, samo je kontuzija mišića i nadamo se da ništa nije ozbiljno.”

Uporedio je meč sa Bragom u odnosu na onaj sa Portom.

“Danas je sve bilo kao i u Portu, savremeni fudbal i tada morate da čitate igru, danas smo bili predaleko. Ako bi pogledali Bragu, videćete da se sve vraća na igru 1 na 1, kada se probije blok.”

Na konstataciju da su fudbaleri igrali bez emocije.

“Mogu da se složim. Uopšte to nije bio plan i da će to tako da bude. Nemam razlog za to i meni je nepoznat. I ja sam najmanje očekivao to. Nije me Braga iznenadila, pripremali smo utakmicu i Braga je radilo to što radi svaku utakmicu i moraću da popričam sa igračima svakako. Sigurno da su problemi tu da se rešavaju. Napravićemo analizu, zbog čega smo imali ovakvo lice. Očekujem da svaka naredna utakmica bude bolje, takav nije bio slučaj danas. Ostaje nam da treniramo i pokušamo da budemo bolji.”

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare