Fudbaleri Hofenhajma odigrali su nerešeno 1:1 na gostovanju Union Berlinu u utakmici 23. kola nemačke Bundeslige.

Domaći tim je golom Maksa Krusea sa penala poveo već posle devet minuta igre, a gosti su stigli do izjednačenja autogolom defanzivca Uniona Nika Šloterbeka u 29. minutu.

Hofenhajm je osam minuta pre kraja meča postigao drugi gol preko Pavela Kaderabeka, ali je posle VAR intervencije gol poništen zbog ofsajda.

Union se posle 23 kola nalazi na sedmom mestu sa 34 boda, dok je Hofenhajm na 11. mestu sa 27 osvojenih bodova.

Ekipa Sebastijana Henesa je u četvrtak ispala u Ligi Evrope od norveškog Moldea, ali je u Bundesligi vezala i treći meč bez poraza.

Srpski reprezentativac Mijat Gaćinović nije bio u kombinaciji za tim Hofenhajma zbog povrede.