Fudbaleri Bajerna savladali su Keln rezultatom 5:1 u 23. kolu Bundeslige, dok je golgetersku seriju produžio napadač Štutgarta Saša Kalajdžić.

Bajern je posle dva meča bez pobede u ligi najpre demolirao Lacio u Rimu sa 4:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona, da bi se u Bundesligi istresli na Kelnu kome su dali pet golova.

Čupo-Moting je otvorio goleadu u 18. minutu, da bi Levandovski povisio na 2:0 u 33.

Keln je uspeo da smanji rezultat u 49. minutu pre nego što je Levandovski drugim golom na meču povisio na 3:1 u 65. minutu.

U poslednjih deset minuta na scenu je stupio Serž Gnabri koji je golovima u 82. i 86. minutu postavio konačan rezultat.

Pobedu od 5:1 upisala je i ekipa Štutgarta u duelu protiv prežaljenog Šalkea.

„Švabe“ su već posle 34 minuta vodile sa 3:0, uz dva gola Vatarua Enda i golom Saše Kalajdžića koji je stigao do 11. gola ove sezone, a šestog na poslednjih pet mečeva.

Sead Kolašinac je dao kakvu takvu nadu gostima u 40. minutu, a onda je Nabil Bentaleb promašio penal u 73. minutu.

Kazna je stigla u poslednja dva minuta.

Endo je upisao asistenciju posle koje je Filip Klemen povisio na 4:1, da bi Japanac potvrdio epitet najboljeg igrača utakmice nakon što je u drugom minutu nadoknade asistirao Danijelu Didaviju za konačnih 5:1.

Borusija Dortmund je iskoristila kiks Ajntrahta pa je posle trijumfa nad Arminijom stigla na samo tri boda zaostatka za četvrtim mestom.

Mahmud Daud je postigao vodeći gol u 38. minutu, da bi Džejdon Sančo sa penala povbodio na 2:0 u 58. minutu.

Konačan rezultat postavio je Brazilac Reiner koji je na dodavanje Erlinga Holana u 81. minutu postavio konačan rezultat, postigavši svoj prvi gol u Bundesligi.

Šestu pobedu na poslednjh sedam mečeva upisao je Volfsburg koji je na svom terenu pobedio Hertu sa 2:0.

Nemanja Radonjić igrao je od prvog minuta za goste, ali je zamenjen na početku drugog poluvremena.

Volfsburg je poveo autogolom Lukasa Klitnera, a konačan rezultat postavio je Maksens Lakroa u 89. minutu.

Domaći tim je meč završio sa deset igrača nakon isključenja Marina Pongračića u 94. minutu zbog drugog žutog kartona.