Fudbaleri Red Bul Lajpciga nastavili su poteru za Bajernom nakon što su u meču 23. kola Bundeslige posle preokreta pobedili Menhengladbah rezultatom 3:2.

Gosti su odlično otvorili meč i već posle 20 minuta igre vodili sa 2:0 golovima Jonasa Hofmana sa penala i Markusa Tirama.

U poslednjih pola sata usledio je veliki pad u igri što su domaći znali da iskoriste.

Kristofer Nkunku je na dodavanje Aleksandera Serlota smanjio na 2:1 u 57. minutu, da bi Jusuf Poulsen izjednačio na 2:2 u 66. minutu, na asistenciju Danijela Olma.

Veliku pobedu ekipi Julijana Nagelsmana doneo je Serlot u 93. minutu.

RB Lajpcig je ostao na drugom mestu sa dva boda manje od Bajerna, dok je Menhengladbah ostao bez pobede i na šestom uzastopnom meču u Bundesligi.

Popularni „koltovi“ zauzimaju osmo mesto na tabeli sa 33 boda i plasman u evrokupove je sve dalji za nekadašnjeg osvajača Kupa UEFA.