Fudbal se vraća na velika vrata, a sportska sreda nam je donela veliki broj zanimljivih duela na travnatom igralištu, koje ste mogli da pratite uživo na Nova.rs.

Meč dana igrao se u Italiji, državi koja je pretrpela velike posledice zbog pandemije koronavirusa.

Fudbaleri Napolija i Juventusa su od 21.00 počeli utakmicu finala Kupa Italije, a pobednik je odlučen posle izvođenja penala.

Dva sata ranije je restartovana i Premijer liga, utakmicom između Aston Vile i Šefild junajteda, koja je završena bez golova.

Od 21.15 su se sastali Mančester siti i Arsenal, domaći tim je slavio, ali je utakmica ostala u senci teške povrede defanzivca Erika Garsije.

Na programu je bilo i pet utakmica Bundeslige, a igralo se i u Španiji, gde se lopta zakotrljala na tri terena.

Fudbalska dešavanja na evropskim terenima mogli ste da pratite uživo na našem sajtu:

19.30 Valjadolid – Selta 0:0

22.00 Osasuna – Atletiko Madrid 0:5 (0:1)

Feliks 27′, 56′, Ljorente 79′, Morata 84′, Karasko 88′

23.49 – Kraj! Petarda Atletika! Opširnije u posebnoj vesti.

23.46 – Od 79, do 88. minuta – tri gola Atletika! Markos Ljorente, Alvaro Morata pa Janik Karasko!

23.36 – Igra se još u Pamploni, gde Osasuna gubi od Atletiko Madrida sa 2:0.

23.16 – Deset minuta nadoknade vremena i kraj! Pobeda Sitija nad Arsenalom!

2:4 Milik donosi trofej Napoliju!

22.55 – Bufon „skinuo“ gol Maksimoviću! Reprezentativac Srbije je šutirao glavom u nadoknadi vremena drugog poluvremena, ali je legendarni čuvar mreže sjajno odbranio.

22.46 – „Nula“ u Rimu i dalje… Teška borba za trofej Kupa Italije.

22.41 – Težak sudar Garsije i Edersona, fudbalera Sitija. Defanzivcu je deset minuta ukazivana pomoć i iznet je sa terena.

22.37 – Izveštaje sa pet utakmica Bundeslige pogledajte u posebnoj vesti.

22.26 – Penal i crveni karton za Luiza! Kevin de Brujne dovodi Siti u vođstvo od 2:0!

22:19 – Dizeldorf je izjednačio sa dva brza gola u finišu meča!

22.02 – Siti je poveo u drugom minutu nadoknade vremena! Rahim Sterling! David Luiz je promašio loptu i namestio je na volej napadaču Mančestera koji je bio nepogrešiv.

21.51 – Finale Kupa Italije – nula na poluvremenu, a za to vreme, raspucano u Nemačkoj. Lajpcig je poveo sa 2:0, kao i Hofenhajm, pogocima u svega nekoliko minuta, a jedan gol je postigla ekipa Kelna.

21.38 – Potop Dortmunda, Majnc vodi 2:0!

21.28 – Kraj! Remi Eibara!

21.25 – Valjadolid i Selta… Bez golova…

21.11 – Eibar je izjednačio u 78. minutu preko Fabija Oreljane iz penala, ali je svega tri minuta kasnije Dmitrović primio još jedan gol – strelac je bio Asijer Viljalibre, koji je svega nekoliko minuta ranije ušao u igru. Prethodno je Dmitrović sjajno reagovao na ivici kaznenog prostora, ali su ga potom „izdali“ saigrači iz odbrane.

21.02 – Aspas promašio penal! U 70. minutu je napadač Selte imao veliku priliku za gol, ali je nije iskoristio.

21.00 – Kreće finale Kupa Italije! Napoli protiv Juventusa, bez publike.

20.57 – Kraj na „Vila parku“ – jedna velika nula. Opširnije u posebnoj vesti.

20.50 – Posle 20 minuta fudbala u mečevima Bundeslige koji su startovali u 20.30 gol je „pao“ samo u duelu Bajera i Kelna – Leverkuzen vodi od sedmog minuta golom Svena Bendera.

20.41 – Sporna situacija, fudbal se vratio, ali VAR izgleda još nije… Opširnije u posebnoj vesti.

20.23 – Kraj! Pobeda Ajntrahta 2:1! Kompetan izveštaj pročitajte u posebnoj vesti.

19.54 – Izjednačenje! Eibar preko Garsije Kikea izjednačio na 1:1.

19.50 – Gaćinović je na terenu umesto Rodea.

19.47 – Opet promena rezultata u Frankfurtu! Veston Mekini je smanjio na 2:1.

19.38 – Kapitulirao je Dmitrović već u osmom minutu… Igranje rukom u šesnaestercu Eibara je kažnjeno penalom, a srpski čuvar mreže nije uspeo da odbrani. Promašio je stranu, a Raul Garsija je bio više nego precizan.

19.34 – Asistencija Kostića! Reprezentativac Srbije je izveo sjajan slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, takozvani skraćeni korner i pogodio u glavu Dejvida Abrahama, koji je duplirao prednost Ajntrahta!

19.32 – Na terenu su i fudbaleri Eibara i Bilbaa, odnosno Valjadolida i Selte. Marko Dmitrović je standardna „jedinica“ Eibara i imaće priliku da poboljša utisak u odnosu na meč sa Real Madridom, u kom je primio tri gola.

19.05 – Počelo je u Engleskoj! Na Vila parku u Londonu je startovao duel između Aston Vile i Šefild junajteda.

19.00 – Gol za Ajntraht! Posle nekoliko šansi koje je imao Kostić, ekipa iz Frankfurta je konačno povela, preko Andrea Silve u 29. minutu.

18.30 – Počela je utakmica u Frankfurtu, očekivano, Filip Kostić je u startnoj postavi, dok Mijat Gaćinović čeka šansu sa klupe.