Fudbaleri Eibara i Atletik Bilbaa odigrali su nerešeno, 2:2 (1:1) u malom baskijskom derbiju, u okviru 29. kola La Lige, dok na meču Valjadolida i Selte nije bilo golova.

Atletik je poveo u osmom minutu iz jedanaesterca pošto je prethodno svirano igranje rukom u kaznenom prostoru, tačnije lopta je pogodila Gonzala Eskalantea i sudije nisu imale dilemu.

Sa bele tačke precizan je bio Raul Garsija, ali radost gostiju nije predugo trajala.

Igrao se 18. minut kada je posle centaršuta sa leve strane, lopta došla na drugu stativu, tamo je bio Leon koji je glavom poslao loptu pred gol, a Kikeu je ostalo samo da je ubaci u mrežu.

U nastavku, sudija je u 50. minutu zbog glasnog protestovanja isključio trenera domaćina Hozea Luisa Mendilibara, a u 78. minutu – novi penal. Ovog puta za domaći tim, a precizan sa 11 metara bio je Fabijan Oreljana.

Ipak, Atletik Bilbao je uspeo da dođe do boda i to u 81. minutu, na asistenciju Garsije, Asijer Viljalibre je sa šest metara bio precizan za konačnih 2:2.

U timu Eibara svih 90 minuta odigrao je reprezentativni golman Srbije, Marko Dmitrović.

Na meču u Valjadolidu, Selta je imala daleko više prilika, najbolju u 71. minutu kada je dosuđen penal, ali je udarac Jaga Aspasa zaustavio golman Đordi Masip.