Fudbaleri Atletiko Madrida su ubedljivo savladali Osasunu na gostujućem terenu rezultatom 5:0.

Utakmica u okviru 29. kola španske Primere je startovala od 22.00 i na gol se čekalo manje od pola sata.

Mrežu Osasune je načeo Žoao Feliks u 27. minutu, a u 56. je postigao i svoj drugi pogodak.

Na uzbuđenja se čekalo narednih dvadeset minuta, posle čega je usledila prava kanonada ekipe trenera Dijega Simeonea.

Rezervisti su pokazali da su se uželeli fudbala, pa je u 79. minutu strelac bio Markos Ljorente, tri minuta kasnije je asistirao za gol Alvara Morate, a u 88. minutu je pripremio pogodak za Janika Karaska.

Srpski fudbaler Darko Brašanac je za Osasunu odigrao 62. minuta, dok je bivpi fudbaler Partizana Stefan Savić bio sve vreme na terenu i bio je kažnjen žutim kartonom zbog oštrog starta.