Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu ekipu Barnlija rezultatom 2:0 (1:0), u utakmici 2. kola Premijer lige.

Ekipa Jirgena Klopa zabeležila je i drugi prvenstveni trijumf, nakon što je na startu sezone savladala Norič u gostima.

Nije bilo nijedne slobodne stolice na čuvenom Enfildu, pa su fudbaleri Liverpula slavili pred punim tribinama svog stadiona.

Dva gola, po jedan u oba poluvremena, sigurna igra i asistencije bekova za savršen dan „crvenih“. Liverpul je nastavio višegodišnju tradiciju, jer od decembra 2009. godine i tada poraza od Arsenala nije izgubio na svom terenu u Premijer ligi kada ima prednost na poluvremenu.

Liverpul je poveo u 18. minutu kada je Diogo Žota spremno dočekao sjajan centaršut levog beka Kostasa Cimikasa i glavom poslao loptu u mrežu za prvo veliko slavlje navijača na Enfildu.

Mrežu gostiju zatresao je i Mohamed Salah, ali mu je pogodak opravdano poništen zbog ofsajda nakon VAR odluke.

Sve do kraja je domaćin bio bolji protiv prilično nemoćnog Barnlija kome je presudio Sadio Mane u 69. minutu posle sjajne akcije i dodavanja desnog beka Trenta Aleksander-Arnolda.

Liverpul će u narednom kolu dočekati Čelsi, dok će Barnli, koji sada ima oba poraza, ugostiti Lids.