Fudbaleri Njukasla savladali su Everton kao gosti rezultatom 2:0 u prvoj utakmici 21. kola Premijer lige.

Utakmica na stadionu „Gudison park“ rešena je u poslednjih dvadesetak minuta kada je Kalum Vilson postigao dva gola.

Najpre je u 73. minutu postigao vodeći gol nakon centaršuta Džondža Šelvija iz kornera da bi u trećem minutu nadoknade posle kontra napada postavio konačan rezultat.

Everton je upisao šesti poraz u sezoni i trenutno je na sedmoj poziciji sa 33 osvojena boda, dok je ekipa Stiva Brusa je prekinula seriju od devet mečeva bez pobede u Premijer ligi i trenutno je na 16. mestu na tabeli.

Njukasl je osim crne serije u ligi prekinuo i neprijatan niz na „Gudison parku“ gde nije pobedio od 2010. godine.