Petković (levo, arhiva), Foto: EPA-EFE/ANTONIO BAT

Fudbaleri Škupija iz Skoplja iznenadili su Dinamo iz Zagreba u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Severnomakedonski predstavnik je odigrao nerešeno 2:2 sa hrvatskim, znatno renomiranijim timom.

Oba tima su postizala po pogodak u svakom od poluvremena, s tim što je Škupi gol vredan remija postigao u završnici meča.

Škupi je poveo pogotkom Brazilca Kuevena u 25. minutu, kada mu je asistirao Kostarikanac Fredi Alvarez.

Dinamu nije posebno dugo trebalo da poravna rezultat na 1:1. Igrao se 44. minut kada je Arijan Ademi na dodavanje Sadeha Moharamija pogodio za izjednačenje.

Zagrebački klub je verovao da će završiti posao kada je Bruno Petković u 86. minutu bio precizan za 2:1.

Asistirao mu je strelac prvog gola Ademi, ali nije bilo dovoljno. Ovog puta se Škupi vratio iz zaostatka i to pred nadoknadu.

Pepi Gorgijev je pronašao i uposlio Renalda Sefasa, Jamajkanac je pogodio metu za zlata vredan gol i konačnih 2:2.

Revanš je za nedelju dana u Skoplju, a Dinamo uprkos kiksu ostaje favorit za prolaz dalje.