Fudbaleri Midtjilanda i AEK Larnake odigrali su nerešeno 1:1 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Partizan čeka poraženog iz ovog dvomeča u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto je tako odlučeno žrebom u ponedeljak.

Crno-beli su prošli dobro, pošto su mogli da izvuku i poraženog iz okršaja Dinamo Kijeva i Fenerbahčea.

AEK i Midtjiland, kiparski i danski klub su odigrali veoma uzbudljiv meč, gde je bilo šansi za više golova na obe strane.

Zbog toga je i teško predvideti ko bi mogao da odnese ceo plen, mada se da naslutiti da je Midtjiland ipak bliže da opravda ulogu favorita.

Ipak, ko god da ode na megdan Partizanu, jasno je da srpskom klubu neće biti lako četvrtog avgusta.

Novak Simović, srpski arbitar delio je pravdu na meču koji su obeležile žalbe nervoznih Danaca.

U nekoliko navrata su tražili penal, ali je Simović ostao nem na njihove proteste i zahteve.

Meč je obeležilo i sijaset promašaja igrača Midtjilanda koji je samo jednom pogodio metu iz 24 pokušaja.

AEK je bio znatno uspešniji, pa je jedini gol dao iz pet šuteva, premda treba reći da je danski klub više akcija zaustavljao pre nego dođe do pretnje udarcem ili šuta na gol.

Poveo je kiparski predstavnik golom mađarskog igrača Adama Đjursa u 81. minutu. Bosansko-hercegovački internacionalac Kenan Pirić ga je pronašao i uposlio za gol i 1:0.

Tim iz Larnake ipak nije sačuvao prednost do kraja, pošto je Erik Svjačenko, na asistenciju Andersa Drejera, samo tri minuta kasnije postavio konačan rezultat 1:1.

Revanš se igra za sedam dana na Kipru, pa nije čudo što su u Midtjilandu bili nervozni jer su propustili dobru šansu da reše pitanje pobednika.