Zvezda je za sada nešto bliža odlasku u Luksemburg.

Fudbaleri Didelanža pobedili su Pjunik u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa 1:0.

To znači da je luksemburški klub, znatno jeftiniji na tržištu, ipak pokazao da rezultati iz prethodnih sezona nisu bili slučajnost.

Došao je na pola puta do susreta sa Crvenom zvezdom, koja je za protivnika dobila pobednika ovog dvomeča.

Jedini gol Didelanž je postigao u drugom poluvremenu kada je bio angažovaniji i konkretniji u napadu.

Obe ekipe su imale približan broj udaraca, ka golu protivnika, ali je Pjunik bio bolji tokom prvih 45 minuta.

Nije svojih osam šuteva pretvorio u gol u tom periodu i od starta drugog dela krenuli su problemi.

Mehdi Kirš je sa dva driblinga „izvozao“ Aleksandera Gonzalesa iz Pjunika i šutirao je u bliži ugao, a golman domaćih je odbranio.

Samir Hađi je ubrzo iz kornera šutirao glavom i falilo mu je malo sreće da pogodi metu.

Didelanž je nastavio da po bokovima zadaje glavobolje domaćinu i iz jedne takve situacije je i došao do pogotka.

Hađi je prošao po levoj strani, ušao je u kazneni prostor u 69. minutu i našao se u duelu sa Artakom Dašijanom.

Defanzivac Pjunika je nespretno oborio teško zaustavljivog napadača Didelanža, Hađi je pao, a sudija Krejg Poson pokazao na belu tačku.

Hađi je namestio loptu i pogodio gol za 1:0, čime je postavio konačan rezultat. Revanš je 26. jula, a prvi meč trećeg kola kvalifikacija su drugog ili trećeg avgusta.