Oglas

1665003380-h_55350137-1024x759.jpg
Foto: EPA-EFE/JUAN HERRERO
Foto: EPA-EFE/JUAN HERRERO

Velike promene u Leverkuzenu: Legendarni Španac novi trener Bajera

05. okt. 2022. 23:29

Fudbalski klub Bajer Leverkuzen saopštio je da se razišao sa Švajcarcem Herardom Seoaneom i da je za novog trenera imenovao Španca Ćabija Alonsa.

Oglas

Španac je potpisao je ugovor do 30. juna 2024. godine, a uskoro će biti i zvanično predstavljen.Poslednja utakmica Seoanea na klupi Bajera bio je poraz u Ligi šampiona od Porta (0:2).On je prošle sezone vodio Leverkuzen do trećeg mesta u Bundesligi, nakon što je 2021. godine prešao u taj klub iz Jang Bojsa.Bajer je, međutim, loše počeo novu sezonu pošto se posle osam odigranih kola nalazi na pretposlednjem mestu na tabeli Bundeslige sa pet bodova.Pored toga, klub iz Leverkuzena je ispao u prvom kolu Kupa Nemačke pošto je izgubio od trećeligaša Elversberga.Ćabi Alonso je igračku karijeru završio u Nemačkoj, gde je sa Bajernom iz Minhena osvojio tri šampionske titule.Kao trener je radio u mlađim kategorijama Real Madrida i u B timu Real Sosijedada.BONUS VIDEO Grobari grme "Uprava napolje"

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=grobarigrmepravanapoljemm-novas-worldwide&stream=hp3500&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="4121818"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare