AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Belgijski tim se ne šali ove godine u eliti

Fudbaleri Briža pobedili su na svom terenu Atletiko Madrid sa 2:0, u utakmici trećeg kola grupe B u Ligi šampiona.

Briž je poveo golom koji je Kamal Sova postigao u 36. minutu, a prednost je udvostručio Feran Hutgla u 62. minutu.

Atletiko je imao dobru šansu za gol u 76. minutu, ali je Antoan Grizman iz jedanaesterca pogodio prečku.

U drugoj utakmici u toj grupi, Porto je na svom terenu pobedio Bajer Leverkuzen sa 2:0.

Portugalski tim poveo je golom Zajdua Sanusija u 69. minutu, a pobedu je obezbedio Galeno pogotkom u 87. minutu.

Fudbaler Bajera Patrik Šik promašio je jedanaesterac u 45. minutu, a posle upotrebe VAR tehnologije poništena su dva gola, po jedan sa obe strane.

Prvo je u 16. minutu igrač nemačke ekipe Kalum Hadson-Odoi bio strelac, ali je pogodak poništen zbog prekršaja, dok je u 42. minutu zbog ofsajda poništen gol koji je postigao Mehdi Taremi.

Posle tri kola Briž je prvi na tabeli sa svih devet bodova, a Porto, Bajer i Atletiko imaju po tri boda.

U četvrtom kolu 12. oktobra Atletiko će u Madridu dočekati Briž, a Bajer će u Leverkuzenu igrati protiv Porta.

GRUPA B, 3. kolo

Utorak

Klub Briž – Atletiko Madrid 2:0 (1:0)

(Sova 36, Jutgla 62)

Porto – Bajer Leverkuzen 2:0 (0:0)

(Zaidu 70, Galeno 87 – Frimpong ck 88)

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su na svom terenu Sporting iz Lisabona sa 4:1, u utakmici trećeg kola drupe D u Ligi šampiona.

Sporting je poveo već u prvom minutu kada je strelac bio Trinkao, a izjednačio je Aleksis Sančes pogotkom u 13. minutu. Tri minuta kasnije vodjstvo domaćima doneo je Amin Harit, a treći gol postigao je Leonardo Balerdi golom u 28. minutu.

Konačan rezultat postavio je Šansel Mbemba golom u 84. minutu.

Ekipa iz Lisabona igrala je sa desetoricom od 23. minuta, kada je crveni karton dobio Antonio Adan.

Početak utakmice kasnio je 20-ak minuta pošto je zbog gužve u saobraćaju portugalska ekipa kasno stigla na stadion Velodrom, koji je bio prazan zbog kazne nakon nereda francuskih navijača.

U drugoj utakmici u toj grupi Ajntraht je na svom terenu u Frankfurtu odigrao nerešeno 0:0 protiv Totenhema.

Posle tri kola Sporting je prvi na tabeli sa šest bodova, Totenhem i Ajntraht imaju po četiri, a Olimpik na poslednjem mestu tri boda.

U četvrtom kolu 12. oktobra, Sporting će u Lisabonu dočekati Olimpik, a Totenhem će u Londonu igrati protiv Ajntrahta.

Uoči svih utakmica u Ligi šampiona održan je minut ćutanja u znak sećanja na žrtve nesreće na stadionu u Indoneziji, u kojoj je poginula najmanje 131 osoba.